صنایع غذایی یکی از گسترده ترین حوزه های صنعتی محسوب شده و دارای زیر شاخه های فراوانی مانند خط تولید رب و پوره ، خط تولید کنسرو غیر گوشتی ، خط تولید فراورده های گوشتی ، خط تولید پفک و پاپ کورن ، خط تولید آجیل و خشکبار ، خط تولید سس ، خط تولید بستنی ، خط تولید کیک و کلوچه می باشد. مقایسه تمامی این حوزه ها از ظرفیت این مقاله خارج است. در ادامه ۳ صنعت غذایی تولید رب ، تولید ماکارونی و چیپس از نظر سرمایه اولیه بر اساس میزان تناژ تولیدی سالاینه و همچنین فاکتور بازگشت سرمایه بررسی خواهد شد.

صنایع غذایی سرمایه اولیه بازگشت سرمایه
تولید رب گوجه فرنگی ۵ میلیارد کمتر از ۲ سال
تولید ماکارونی و پاستا ۱۳ میلیارد در حدود ۵ سال
تولید چیپس سیب زمینی
۱۵ میلیارد
در حدود ۴ سال

همانگونه که جدول فوق نشان می دهد؛ خط تولید رب گوجه فرنگی با سرمایه اولیه تنها ۵ میلیارد تومان قابل راه اندازی است، در حالیکه برای راه اندازی دو صنعت تولید ماکارونی و تولید چیپس صنعتی سرمایه به مراتب بیشتری نیاز خواهد بود. در مورد فاکتور بازگشت سرمایه، تولید رب گوجه در کمتر از ۲ سال با ظرفیت ۹۰۰ تن در ۳ ماه،  سرمایه اولیه به سرمایه گذار بازگردانده می شود. این در حالی است که در دو صنعت ماکاونی و چیپس سیب زمینی با ظرفیت های سالیانه ۵۰۰ و ۷۵۰ تن، برای رسیدن به نقطه سر به سر به ۵ سال زمان نیاز است (تذکر مهم: قیمتهای ارایه شده به روز نیستند، با این حال جهت اهداف مقایسه ای که در این مقاله دنبال می شوند می توان برای سنجش پارامترهای اقتصادی این خطوط تولید به کار گرفته شوند.).

تفاوت در میزان سرمایه گذاری اولیه مورد نیاز برای نصب و راه اندازی دستگاه های تولید و نرخ بازگشت سرمایه عواملی است که برای مشاورین اقتصادی به عنوان مزایای صنعت تولید رب شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.